Przeglądając oferty producentów kurtek motocyklowych, można odnieść wrażenie, że dosłownie prześcigają się w wymyślaniu nowości, ulepszaczy itp. Oczywiście wśród klientów znajdą się amatorzy każdego rozwiązania, ale jak każdy zakup ten dotyczący kurtki również trzeba wcześniej przeanalizować.

Co jest istotne przy wyborze idealnej kurtki motocyklowej? Powtarzana już wiele razy kwestia bezpieczeństwa i ochrony motocyklisty. Zaawansowany technologicznie materiał, który chroni przed otarciami  i skaleczeniami, mogącymi powstać w czasie zdarzeń drogowych. Materiał, który zapewni komfort termiczny w czasie jazdy zarówno w upalne jak i chłodne dni. Mocne szwy, które również zapobiegną rozdarciom kurtki. Możliwość użycia opcjonalnych protektorów, które dodatkowo ochronią newralgiczne części ciała kierowcy takie jak łokcie, barki i plecy. To wszystko wpływa na bezpieczeństwo motocyklisty, ale nie są to jedyne kwestie, które powinny wpłynąć na wybór kurtki.

Bardzo istotne jest również to czy kurtka jest wygodna. Często kupując kurtkę motocyklową zwracamy uwagę na wygląd stojąc w przymierzalni przed lustrem. Zapominamy do czego tak naprawdę kurtka jest przeznaczona. Do jazdy motocyklem, w czasie której przyjmujemy specyficzną dla różnych modeli motocykli pozycję. W takiej pozycji przede wszystkim zmianie położenia ulega rękaw kurtki, który nagle może stać się za krótki, w stosunku do pozycji „przed lustrem”. W zależności od kroju kurtki może również zmienić się stopień okrycia pleców motocyklisty. Dlatego też ważne jest aby wybierając kurtkę wykonać w niej cały zakres ruchów i sprawdzić czy w pozycji „do jazdy” cały czas zachowuje ona swoje walory ochronne.

Oferta kurtek motocyklowych firmy Bull-it skierowana jest przede wszystkim dla amatorów odzieży jeansowej. Nie zmienia to faktu, że kurtki Tracker i Carbon, zarówno w wersji męskiej jak i damskiej, oferują wszystkie wcześniej opisane aspekty bezpieczeństwa i wygody użytkowania. Zaawansowany technologicznie materiał zawierający włókna Covec, protektory ochronne, ale również ponadczasowość wyglądu i komfort użytkowania. Wszystko to powoduje, że każdy sympatyk połączenia jeans-motocykl znajdzie coś dla siebie.