Coraz więcej kobiet decyduje się na rozpoczęcie przygody z motocyklami. Wpływa to również na zmiany w ofercie firm produkujących odzież motocyklową. Na chwilę obecną, praktycznie w każdym sklepie oferującym odzież motocyklową można znaleźć dział odzieży damskiej. W zależności od upodobań, rodzaju wybranego motocykla, można wybrać kurtkę i spodnie skórzane, kombinezon lub inną odzież tekstylną.

Na co należy zwrócić uwagę w trakcie wyboru odpowiedniej odzieży motocyklowej? Przede wszystkim bezpieczeństwo, które jest najbardziej istotną kwestią. Materiał, z którego uszyta jest odzież powinien być odpowiednio elastyczny i zapewniać komfort noszenia, zarówno w czasie jazdy jak i odpoczynku w trasie.

Co to znaczy bezpieczna odzież motocyklowa? To nie tylko kwestia zapewnienia komfortu termicznego, ale również odpowiedniej ochrony w czasie zdarzeń drogowych, kiedy to może na nią oddziaływać siła tarcia, a elementy uszkodzonych pojazdów mogą powodować przecięcie odzieży.

Wszystkie opisane wcześniej kwestie, czyli bezpieczeństwo, komfort, ale również istotne przede wszystkim dla kobiet styl i wygląd, zapewnia oferta damskiej, jeansowej odzieży motocyklowej Bull-it. Nowości z oferty na 2018 rok, spodnie Fury i Envy, pokazują jak bardzo firma Bull-it przywiązuje wagę do wcześniej opisanych zagadnień. Nowoczesne rozwiązania technologiczne wykorzystane w materiale, z którego uszyte są spodnie, jak i możliwość zamontowania dodatkowych protektorów pozwalają zachować bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Jednocześnie nowoczesny design obu modeli, ale również ponadczasowość całej kolekcji odzieży damskiej Bull-it, jeansów oraz kurtek Tracker i Carbon, umożliwia komfortowe użytkowanie kompletnego stroju dla motocyklistki.

Damska odzież motocyklowa Bull-it pozwala zachować kobiecość w czasie realizowania pasji motocyklowej, co na pewno przyciągnie wzrok niejednego motocyklisty.