Aby jazda na jednośladzie była bezpieczna, bardzo ważne jest przestrzeganie reguł prawidłowego użytkowania motocyklu. Nie można zawierzać wszystkiego jedynie odpowiedniemu pojazdowi i swoim umiejętnością. Równie istotne jest odpowiedni dobór odzieży motocyklowej. Nie świadczy ona tylko o dobrym guście użytkownika, ale stanowi również podstawę bezpieczeństwa. Oprócz sprawy oczywistej – kasku, należy zainwestować w odpowiednie spodnie, kurtkę oraz protektory. Pamiętajmy, że motocykliści narażeni są na urazy i kontuje, ponieważ nie chroni ich karoseria czy poduszka powietrzna. Nagłe wytracanie prędkości poprzez uderzenie może być tragiczne w skutkach, dlatego motocyklista powinien w pierwszej kolejności zadbać o wyposażenie, które pomoże wyjść cało z wypadku.

Typ jazdy a rodzaj odzieży

Nim wybierzemy odpowiednią dla siebie odzież, musimy najpierw określić, jaki typ jazdy preferujemy. Innych ubrań będziemy potrzebować, jeżeli jesteśmy wielbicielami motocykli turystycznych, jeszcze innych, kiedy użytkujemy motocykl sportowy i lubimy szybką jazdę. Niezależnie od typu jazdy musimy zwrócić szczególną uwagę na jej komfort. Gdy poczucie wygody maleje, o wiele łatwiej o błąd, który może skończyć się tragicznie. Komfort jest niezwykle ważny przede wszystkim podczas jazdy turystycznej. Na motocyklu spędzimy cały dzień, zatem powinniśmy czuć wygodę i być przygotowani na zmienne warunki pogodowe. Podobne wymagania musi spełniać odzież do jazdy po mieście. Zupełnie inną kategorią stanowią motocykliści preferujący wyczynową jazdę sportową. W przypadku takiego użytkowania jednośladu, ryzyko upadku jest znacznie większe, zatem odzież musi być bardzo bezpieczna. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak zainwestowanie w ubrania, łączące w sobie wygodę i bezpieczeństwo. Takie oferuje marka Bull- it.

Odpowiednie dopasowanie

Kwestią niezwykle istotną jest dopasowanie odzieży do naszej sylwetki. Kurtka nie może być zbyt luźna. Pamiętajmy też, że powinna układać się doskonale w pozycji jaką przyjmujemy podczas jazdy. Ponadto bardzo ważne są także spodnie. Ich nogawki nie mogą być zbyt krótkie, ani mnie mogą podnosić się podczas jazdy.  Dopasowane powinny być również buty oraz rękawice do jazdy.