Wielu osobom jazda na motocyklu w porównaniu z jazdą samochodem wydaje się być dużo bardziej niebezpieczna. Wynika to z faktu, że kierowcy samochodu są mniej narażeni na urazy, ponieważ ochrania ich metalowa klatka. Tymczasem w przypadku motocyklistów jedynym, co amortyzuje uderzenia jest odzież. Jednakże, aby jazda motocyklem także może być bezpieczna, jeśli tylko będziemy stosować się do kilku podstawowych zasad, z których najważniejszą jest siadanie za kierownicę jednośladu, tylko wtedy, kiedy jesteśmy odpowiednio wypoczęci. Wynika to z faktu, że jazda motocyklem wymaga całkowitego skupienia, koncentracji, a także bardzo dobrej kondycji fizycznej. Warto podkreślić, że bardzo wiele wypadków drogowych spowodowana jest zmęczeniem, sennością oraz zażyciem niektórych leków.

Odpowiednia odzież

Oczywiście nie zawsze możemy przewidzieć sytuację na drodze i nawet jeśli my jesteśmy w pełni sił, nie możemy tego powiedzieć o innych kierowcach. Na drodze zawsze obowiązuje zasada ograniczonego zaufania, dlatego bardzo istotny jest odpowiedni ubiór ochronny, w który wyposażony powinien być kierowca motocyklu. Świetnie sprawdza się odzież motocyklowa wykonana z materiału CoverTM, który na tle innych włókien wyróżnia się dużą odpornością na ścieranie, przecięcia i rozerwania. Należy podkreślić również, że posiada on świetną wydajność ciepła. Struktura 3D znakomicie zwiększa komfort termiczny i pozwala skórze oddychać. Dzięki temu jazda jest nie tylko bezpieczna, ale także komfortowa.

Bez kasku ani rusz!

Ogromnie istotną kwestią, zapewniającą bezpieczeństwo w trakcie jazdy jest wybór odpowiedniego kasku. Na rynku znajdziemy ich ogromny wybór, który pozwala na dostosowanie kasku do stylu jazdy. Niezależnie od tego, jaki typ ochraniacza na głowę wybierzemy, należy zwrócić uwagę na to, aby posiadał on homologację. Europejska homologacja ECE 22-05 to ciąg znaczków zaczynających się od litery E i cyfr oznaczających kraj jej wydania. Powinna ona być nadrukowana na wyściółce. Bądź na metce przy pasku.